Kellemes, kora tavaszi idővel érkezik a szerelmesek ünnepe, így a romantikus filmnézés és a beltéri programok alternatívája lehet egy romantikus séta vagy kirándulás. Eldugott, könnyen megközelíthető helyszíneket ajánlunk, ahol évszázados fák alatt, egy elvarázsolt kis tó partján sétálhattok, és ahonnan kevésbé ismert kilátópontokról gyönyörködhettek a téli balatoni panorámában.

Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton
Panorámás, eldugott kirándulóhelyek

Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton
Balatonakarattyai magaspart
1/7
Mesés kilátásban lehet részünk, ha csak a Balaton kapujába van időnk kiruccanni: az akarattyai magaspart, más néven Kisfaludy sétány vagy Tengerlátópart a Balaton keleti medencéjének egyik legszebb és legtermészetesebb kilátóhelye. Innen 50-60 méter magasról csodálhatjuk a kenesei partot, a Fűzfői-öblöt, Almádit, Káptalanfüredet, az aligai, világosi magaspartot és a siófoki szállodákat. Naplemente idejére érdemes időzíteni!
Megközelítése: A 71-es főút mellett található, Akarattyán.

Fotó: Hölvényi Kristóf - We Love Balaton
Vászolyi-forrástó
2/7
Ha igazán eldugott, romantikus helyre vágyunk, érdemes tenni egy kis kitérőt Vászolyba, a Balaton-felvidék egyik elvarázsolt kis falujába. Az ősi település leghíresebb nevezetessége a Vászolyi-forrástó, ami mindig a nyugalom szigete – egy nyári kulturális fesztivál kivételével. A tavat tápláló, a helyiek szerint gyógyító erővel rendelkező egyik vízfolyást, a Szent Jakab-forrást Jézus egyik apostoláról nevezték el.
Megközelítése: Balatonudvari vagy Pécsely irányából.
Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton
Folly Arborétum és Borászat
3/7
Évszázados fenyők és különleges örökzöld növények között sétálni mindig romantikus program, a szerelmesek napjára pedig tökéletes program. A Kisörsi-hegy oldalában található Folly Arborétum és Borászat öthektárnyi területe négyszázféle tűlevelűnek ad otthont, kiemelkedő a kert nemzetközi szinten is jegyzett borókagyűjteménye, valamint kétszázféle lombos fája és több ezer tő évelő növénye. Az Arborétum Valentin-napra romantikus versvadászattal és gyertyafényes vacsorával is készül.
Megközelítése: a 71-es útról.

Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton
Szentháromság-kápolna
4/7
A szigligeti kis magaslat, a Rókarántó legmagasabb pontjára egy fehér, apró templomot emeltek a szőlősgazdák 1845-ben, hogy elkerülje a viharos időjárás, a jégkár és az aszály a szőlőt. A különleges zarándokhely megúszta a II. világháborúban a közeli bombázásokat, és a békét hirdeti: a kápolna előtti emlékművek a háború mindkét oldalán harcoló elesettek emlékét őrzik. Innen különleges nézőpontból láthatjuk a Balatont és Szigligetet.
Megközelítése: A szigligeti kikötőtől kell elindulni a Kamonkői úton. Elhagyjuk a vegyesboltot, és nemsokára falépcsők vezetnek a templomhoz.

Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton
Kő orra
5/7
Egy piros-fehér-zöld pad és elképesztő panoráma fogad a Balaton-felvidék kevésbé ismert, könnyen megközelíthető magaslatán. A Kő orra 406 méter magasan fekszik, nem sokkal alacsonyabb, mint a Badacsony vagy a Szent György-hegy. Nem csoda, hogy innen a tanúhegyeket, a Somlót, a távoli Kab-hegyet is látni lehet, és a Balaton déli partja is feltűnik.
Megközelítése: Várvölgy felől a falu központjából induló Zsógor köz végén, a Várvölgy Panzió mellett haladó turistautat kell követni, majd a piros jelzést az erdőbe. Vagy: egy rövid kaptatóval a Tapolcát Keszthellyel összekötő, a Lesence-vidéken és Várvölgyön át kanyargó útról, a „Lesencefalu, szőlőhegy” buszmegállótól induló Kéktúra-útvonalon 10-15 perc alatt.

Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton
Szaplonczay-sétány
6/7
A sétányon századfordulós villák előtt, fák árnyékában tekinthetünk le a fonyódi löszfal tetejéről a kékeszöld vízre és a látképet uraló Badacsonyra. A dombtetőre történő felkaptatás után lenyűgöző látvány fogad: a Badacsony uralja a panorámát, de a Tóti-hegy, a Csobánc és a többi tanúhegy sem maradhat ki a képből. Érdekes, hogy Szinyei Merse Pál éppen ezen a környéken festette balatoni képeit, mégis kihagyta róluk a Badacsonyt, mert nem szerette „formátlan koporsó”-szerű alakját.
Megközelítése: Ide kocsival is fel lehet menni, de mi inkább a sétát javasoljuk. Fonyódról a kikötő felől a Szent István utcán, majd szinte egyből jobbra a József utcán. A bélatelepi állomásról a Ripka Ferenc sétányon érdemes felmászni a hegyre.

Fotó: Kőrösi Tamás - We Love Balaton
Kereki vár
7/7
A Kőröshegy közelében található, XIV. században épült Kereki vár a déli part egyik rejtett kincse. Az erődöt tavaly felújították, így azontúl, hogy már körbe is sétálhatjuk, a legszebb részén kialakított padokon ülve bármeddig csodálhatjuk az elénk táruló panorámát, a távolban látszó Kőröshegyi völgyhíddal és a Balatonnal.
Megközelítése: A kereki Várhegy aljában található parkolóból.
Itt láthattok gyönyörű drónos felvételeket a várról.