A legszebb magyar térképeket kereste az ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszéke valamint az Országos Széchényi Könyvtár Térképtára. Harminchat pályamű érkezett, köztük terepen használható turistatérképek, atlaszok, falitérképek, papír alapú és digitális munkák.
A zsűri nyolc alkotást díjazott, az első helyen az Új turistautak Monor környékén és a Zsámbéki-medence, Etyeki dombság című térképek osztoztak. A második helyen is holtverseny alakult ki, a Tapolcai-medence illetve a Káli-medence és környéke között, amelyek a Schwarcz Térkép és a Balaton Felvidék Neked projektjeként jöttek létre.
A zsűri azokat a munkákat értékelte, amelyeket esztétikusnak és újítónak talált. A Balaton-környéki térképek újszerű területválasztásukkal érdemelték ki a dobogós helyezést. Mivel ezekről a helyszínekről ritkán készül turistatérkép, hiánypótlónak nevezhetők.
Minden fontos információt megtudhatunk róluk, a kerékpárutaktól és a turistaösvényektől kezdve, a wifi-zónákon és a buszmegállókon át a kevésbé ismert látnivalókig. Még a védett fák, sőt, azok a sziklák is jelölve vannak, ahonnan szép kilátás nyílik a környező tájra.
A verseny harmadik helyét a Fertő tó aktív térképének ítélték, külön díjat érdemelt a Szíriát és Libanont ábrázoló mű, és dicséret járt a legújabb Gyula térkép alkotóinak. Dicséretet kapott a magyarországi borvidékek tematikus falitérképe is, amelyen a főbb pincesorok és műemlékek is megtalálhatók.