Fotószuprematisták címmel nyílik új időszaki kiállítás a veszprémi Csikász Galériában 2014. május 9-én 18 órakor. Minyó Szert Károly, Robitz Anikó és Szombathy Bálint alkotásai tekinthetők meg június 14-ig.

A Fotószuprematisták kiállítás koncepcióját a művészettörténet jeles eseménye: a szuprematizmus születésének száz esztendős évfordulója ihlette. 

A kiállítók:

Minyó Szert Károly valószínűleg a világ egyetlen olyan képzőművésze és szabadkézi fotográfusa, aki ötvözi a manuális festészetet és a mechanikai eszközökkel létrehozott fényképészetet. A művész hagyományos úton festékkel alapozza meg a vásznat, annak száradását követően pedig fényérzékeny emulzióval keni át, majd síkfilm negatívval fedi be és átvilágítja. Látványos performanszai keretében egy 70 évet megélt biciklit tekerve, annak lámpájával világítja meg az előzően leképzett vászonra rögzített síkfilmet, majd szivaccsal hívót ken a felületre.

Robitz Anikó hamisítatlan szuprematista fotói egészen újfajta értelmet adnak az épületfotózásnak és a városnézésnek. Alkotásaira pillantva ugyanis valószínűleg csak nagyon kevesek gondolnak arra, hogy a fotográfus a világ megapoliszait járva kapja lencsevégre az építészet remekbe szabott idomait.

Szombathy Bálint multimediális művész fotómunkái teljes mértékben mellőzik a fényképezőgép eszközét, tekintve, hogy azok egy valaha használt távközlési eszköz, a telefotó (képtávíró) létrehozta hibás képekből állnak. A művész szemszögéből nézve azonban a roncsolódott képfelületekből, avagy a szürkés és fekete négyzetekből a tiszta érzékenység köszön vissza.