Szinte össze se tudjuk számolni, mennyi villáról írtunk már a We Love Balatonon a gyönyörű somogyi vendégháztól (Villa Bogart) a svédesen nagyszerű borászaton át (Villa Sandahl) a mennyei siófoki cukrászdáig (Villa Gréta), és akkor még a sor elején se járunk. Balatonlellén a villák hosszú sorát most egy autentikus villával bővítettük, ahol a villa szó nem feltétlen csak az épületre utal, annál inkább az evőeszközre.
A Novotni-család - vagy ahogy a letisztult logójukban szerepel, Família Novotni - is megerősítette, szépen eljátszottak a szó Janus-arcúságával. Ugyanis az evőeszközre való utalás a logóban is szerepel, miközben a környék egyfajta lellei villanegyed volt a boldog békeidőkben, a helyiek a mai napig ekként utalnak rá, innen a név másik feneke. Az említett család itt különösen fontos, ugyanis az apa a konyhában, míg az anya és lánya a pultban illetve a vendégek közt sürgölődik, de persze szezonális munkaerő is besegít nekik.
Az egész történet a Balatonról indult és oda is kanyarodott vissza: a szülők, Anna és László boglárlelleiek, de Bécsben találkoztak, aztán ott szövődött szerelem köztük, melynek családalapítás lett a vége. A gyökerek azonban nem szakadtak meg, főleg, hogy a nagyszülők máig itt élnek, van, ki vigyázzon a gyerekekre. Így megoldhatónak látszott a nagy álom: a bécsi gasztronyüzsiből kiszakadva egy kellemes tóparti strandbüfét nyitni, ami nem követi szolgalelkűen a lángos-hekk-hamburger szentháromságot.
Mivel egy strandbüfé elég szezonális dolog, a bécsi létet nem adták fel, főleg, hogy a gyerekeik közül egy iskolába, egy óvodába jár ott, a legnagyobb lányuk, Fanni azonban már itt (is) besegít a családi bizniszbe. A gasztronómiai rutin pedig ott van László kezében, aki Bécs egyik patinás éttermének, a schönbrunni Maxing Stüberlnek a főszakácsa. A családnak amúgy majdnem saját étterme is lett az osztrák fővárosban, de egy betegség közbeszólt. Ez viszont utat nyitott a lellei terjeszkedésnek.
Tavaly júliusban állítottak be ide, és ki is nyitottak, egyelőre hagyományos ételeket kínálva a vendégeknek. A design múlt ősztől lassan kialakult, és a Tiki Beachhez hasonlóan tengerpartias lett, dominál a baba-kék és a fehér. A fogásokat kis táblákra írták és rakták ki a válaszfalra és pár csónakot is kiképeztek polcos szekrénynek. Nem is csoda, hogy "mindenki azt hitte először, hogy egy koktélbár vagyunk" - mondta Anna, aki szerint ekkor döntöttek úgy, hogy elkerülhetetlenül ki kell tenni pár ételfotót is. A koktélok ettől függetlenül léteznek, vannak, vehetők, ihatók.
Tervekkel persze teli a pince és a padlás, jövőre például grillételek terén akarnak erősíteni. A minden házi, semmi mirelit-filozófia pedig vonzza a vendégeket, igen, már törzsvendégeket is. Kiemelkedő fogásuk az 1790 forintos pulled pork, amit ugyan egyre több helyen lehet kapni, de széles skálán mozog a minőség és az elkészítés-tálalás módja. Egy kombisütőben - párolással-sütéssel együtt 13 órát - készül a sertéshús, aztán jön a barbecue-fűszerezés, alá egy ki szaft, és voilá. Pontosabban a voilá előtt szükség van bucira, ez és a hús is a Budapestről érkezik. Ezzel nincs vége, mert a szendvics mellé kerül a tálcára egy kis coleslaw és V alakban metszett burgonya. Mutatjuk is az eredményt:
Aki menüzne, az se marad étel nélkül, bár Novotniék még szeretnék emelni a színvonalon, újragondolva több fogást is. A főételeik egyébként 2000 forint körül mozognak, egy fish & chips például 2190, a Villa Burgerek 1390-1590 között vannak, de akadnak egyszerű burgerek is 590-690 forintért. Szóval, ha emberi áron akarunk jót enni, ráadásul meghitt családi környezetben, akkor irány a Villa Strandbisztró, szeptember elejéig mindenképp, akkor ugyanis lehúzzák a rolót, és irány Bécs, egészen jövő tavaszig.