A Huray-villákban egykor Jókai Mór író rendszeres nyaraló volt, de Cholnoky Jenő földrajztudós és családja is sokszor töltötték itt a nyarakat, ugyanis a svájci stílusú füredi épületeket egykor részben vagy egészben ki lehetett bérelni.
A Vöröskő-villa ikonikus épülete Balatonalmádiban a József Attila út 55. szám alatt található, de eredetileg Keszler-villaként volt ismert. A kert és a ház is elhagyatottan állt sokáig, mára viszont visszakapta régi fényét, sőt, igyekeztek minél több eredeti részletet megtartani.
A Kovászvirág Pékműhely – ahogy a neve is jelzi – a kovászos kenyerek fellegvára, a péksütemények közül pedig, ha kakaós csigára és pozsonyi kiflire nevezünk be, akkor igazi nosztalgia járhat át bennünket.
A balatonalmádi két szállás egy pár szerelemprojektje, akik a 65 négyzetméteres, kétfős kabinok koncepciójától kezdve a kifinomult, modern részletekig mindent maguk álmodtak meg.
A Slowood Cabins nevéből már sejthetjük, hogy mi vár ránk a balatonszepezdi hat kabinházban: a slow living jegyében a befelé figyelés, a természet szeretete és az elmélyült pihenés van a fókuszban.
A balatonakarattyai magaspart alapból is egy népszerű célpont, ha a Balaton gyönyörű látványában merülnénk el, de ha ezt több napig szeretnénk tenni kényelemben és nyugalomban, akkor a Nava Garden A-frame házából éppen a magaspart atmoszféráját és egyedi panorámáját lehet megtapasztalni.
A balatonakarattyai Sombreros Taqueria azoknak is feltűnik a településen, akik nem célzottan indulnak neki a helynek. Rikítókékre festett épülete ugyanis mindenkit hívogat és kíváncsivá tesz, hogy mi lehet itt.
A Julcsi kalácsoda egy aranyos nevű, de még annál is szívélyesebb kürtőskalácsozó Siófokon, ahol eredeti erdélyi, a készítők nagymamájának receptje alapján, faszénen készülnek a kalácsok.
A balatonfenyvesi kisvasút vonalán található település mindössze egy támfalból álló Varjaskéri templomromjának restaurációja 2024-re a végéhez ért, azonban a 800 éves épületmaradvány tájba illeszkedő, szoborszerű sziluettjét megőrizték.
A balatonberényi Csicsergő-szigeten találjuk ezt a kétszintes, fából készült kilátót, a Madárlest. A 9 méteres kilátóból tiszta időben többek között a Keszthelyi-öböl, az északi part tanúhegyei is láthatók.
A Nagyvázsony és Vigántpetend között található kilátót a helyiek csak Római őrtoronynak nevezik. Nevét az egykor erre haladó római útvonalról kapta, a szakasz egy fontos hadi és gazdasági tengely részét képezte.
A füredi Magvető Pékség a friss kovászos kenyér egyik fő lelőhelye Balatonfüreden. Tóth Márton, a pékség tulajdonosa Franciaországig utazott, hogy belelásson a pékmesterségbe, így ha ez nem elég garancia arra, hogy minőségi pékárukról és kenyerekről van itt szó, akkor a visszajáró vendégek biztosíthatnak minket erről.
Az eredetileg Esterházy-kúria előbb német turisták kedvenc üdülőjévé, majd elhagyatott rommá vált. A Pegazus mára egy kultikus régi épület, amely Szentbékkálla romkocsmája és közösségi tere, sőt a Káli-medence életének lüktetése is ide pozicionálható.
Balatonfűzfőtől nem messze található Sólyon egy aranyos nevű pihenőhely, a Kis Fakuckó, ahol se szomszédok, se semmi zavaró tényező. Mindössze egy fűthető házikó, mely egy igazi minioázis, amit erdők, rétek és dombok vesznek körül.
Ha egy igazán kikapcsoló élményre vágynánk, érdemes Zalahaláp felé venni az irányt, még ha elsőre nem is hívogató egy ilyen csendes faluba menni üdülni.
Ha Siófokon járunk, akkor ajánlatos tenni egy sétát a Rózsakertben, mert előttünk a hosszan benyúló Krúdy sétány és a Balaton kékje, körülöttünk az élénkzöld fű, a gyönyörű rózsák és virágok színjátéka játszik egymással.