Cikkünk első felében bemutatjuk a tőzsdei kereskedés lehetséges módjainak evolúcióját, majd pedig a korszerű online platformok adta lehetőségekre is ki fogunk térni.
Az online platformokon lokációtól függetlenül intézhetők az ügyletek
Bő egy évtizeddel ezelőtt a tőzsdei kereskedésnek magasabban volt a belépő korlátja. Az egyes tranzakciók lebonyolításához az embernek fel kellett hívni a brókerét, majd utasítani őt az egyes ügyletek indítására. Szerencsére az elmúlt években a fejlesztők nem ültek ölbe tett kézzel, ezért napjainkban már fejlett internetes felületek támogatják a gördülékeny ügyintézést. Ráadásul kifejezetten felhasználóbarát platformokról van szó, amelyeknek a kezelése percek alatt elsajátítható, hogy aztán flottul tudjuk kötni a profittal kecsegtető üzleteket.
Online kereskedési rendszereket használva a következő előnyökre tehetünk szert
Nincs szükség üzletkötőre, ezért az ő munkadíját egyből meg is tudjuk spórolni. Tartózkodhatunk éppenséggel a világ bármely pontján, a kereskedéshez mindössze egy laptopra vagy okostelefonra, illetve stabil internetes kapcsolatra lesz csak szükségünk. A mai modern platformok ráadásul nemcsak a tranzakciók lebonyolítására alkalmasak. Könnyen értelmezhető, részletekbe menő, valamint szemléletes grafikonokkal teletűzdelt elemzéseket is találhatunk rajtuk, amelyek támogathatják a döntéshozatalt. Továbbá egyetlen kattintásra van szükség ahhoz, hogy a leginkább relevánsnak számító és az adott értékpapír árfolyamát potenciálisan befolyásoló hírekről értesülni tudjunk. Internetes kereskedési rendszereket használva tehát rövid idő alatt le tudjuk bonyolítani a kívánt ügyleteket, a döntéseinket magas színvonalú elemzések segítik, ráadásul a használat is kifejezetten kényelmesnek mondható.
A felhasználók körében népszerűnek számító online kereskedési felületek
A Randi az egyik legnagyobb népszerűségnek örvendő elektronikus kereskedési rendszer. A hazai tőzsdét tekintve valamennyi kötést láthatjuk rajta, szükség esetén egyidőben több részvény ajánlati könyvét is tanulmányozhatjuk, a beépített grafikonrajzoló pedig az elemzések készítésében segítheti a munkánkat. Némileg összetettebb programnak számít, ezért a használat megtanulásához is kellhet néhány óra. De ha egyszer belejövünk, utána jó eséllyel nem akarunk majd másik felületet használni. Ha mégis, akkor a Mobil Broker merülhet fel alternatívaként. Rajta, valamint a nálunk lévő okostelefonon keresztül bármikor monitorozni tudjuk a részvények alakulását, emellett pedig a papírok vásárlásában és értékesítésében is a segítségünkre lehet.