Mitől válik valaki elégedetlenné a munkahelyével? Milyen körülmények vezetnek ahhoz, hogy a dolgozók komolyan elkezdjék fontolgatni a váltást? Jellemzően milyen okokra vezethető vissza a fluktuáció emelkedése? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ a cikkünk kapcsán. Az eredmények részletezése remélhetőleg minél több munkáltatót segít hozzá a pozitív légkör kialakításához, egyúttal az értékes munkavállalók megtartásához.

A megfelelő mértékű bérezés hiánya

Habár napjainkban a fizetés önmagában nem elegendő a teljes mértékű elégedettséghez, ettől függetlenül könnyedén válhat az elvágyódás forrásává. Főként akkor, ha a munkavállalók tisztában vannak a környezetükben, illetve az ágazatban dolgozók átlagos jövedelmével. Munkáltatói szempontból ezért is kiemelten fontos folyamatosan a megfelelő megoldás kialakítására törekedni a bérezési modell tekintetében, eközben pedig lépést tartani a piaci trendekkel.

A kedvezőtlen munkahelyi légkör

Senki sem szeret olyan csapatban dolgozni, ahol egymás motiválása és segítése helyett a furkálódás, az áskálódás és az irigykedés a jellemző. Egy ilyen demoralizáló közegben már rövidebb távon is sérül a motiváció, egy hosszabb periódus alatt pedig szinte borítékolhatóvá válik az elvágyódás.

A fejlődés lehetőségének a hiánya

Alapvető emberi tulajdonság, hogy folyamatosan vágyunk a fejlődésre. Pozíciótól, illetve az általunk végzett munka jellegétől függetlenül is eljön előbb vagy utóbb az a pont, amikor a szakmai előmenetellel kapcsolatos igényünk felélénkül. Vezetői felelősség biztosítani mindazt, hogy ezek a kívánalmak táptalajra leljenek. Ha a dolgozó érzi a belé vetett bizalmat és a támogatást, akkor konstans motivált állapotban teszi a dolgát napról napra.

Az elavult környezet

Érdemes tehát lecserélni a régi bútorokat, fiatalosabbá varázsolni az iroda design elemeit és frissíteni a környezetet, mert ennek köszönhetően a csapattagok is tettre készek lesznek. Amennyiben érdekel a téma, még több tippet olvashatsz a DreamJo.bs blogbejegyzései között!

A munka és magánélet közötti egyensúlyt megnehezítő munkaidő