Éghajlatunk csapadékmennyisége sajnos nem igazán kedvez a növénytermesztésnek, ezért nekünk is be kell szállnunk az öntözésbe, hogy a szükséges folyadékmennyiséggel támogatni tudjuk a növényeink fejlődését. Gyakorlott kertészek körében nem ismeretlen a tény, hogy erre a feladatra a legideálisabb megoldás a csepegtető öntözés. Azonban a csepegtető öntözőrendszer sem csak egy darab csepegtető csőből áll, hanem olyan egyéb alkatrészek is segítik a munka sikerességét, mint például a csepegtető gombák.

Miért előnyös a csepegtető öntözés?

A csepegtető öntözés legnagyobb előnye, hogy segítségével annyi vizet juttathatunk kifejezetten a növények gyökeréhez, amennyire szükség van. Továbbá mivel valóban oda és annyit locsolunk, amennyit szeretnénk, nincs felesleges vízpazarlás, ami magas vízszámlához vezetne. A növények is a többször kis mennyiségben érkező vizet preferálják, ezért a csepegtető öntözés a legideálisabb öntözési módszer a növények számára. Ezzel szemben a locsolócsővel locsolás nem csupán jelentős pazarlásnak minősül, hanem meglepő módon amellett, hogy rengeteg vizet locsolunk szét, mégsem jut a növények gyökeréhez elegendő mennyiség. Érdemes szót ejteni arról is, hogy a slaggal locsolás a talajnak sem tesz jót, hiszen rombolja a termőföldet, és tápanyagveszteséget okoz.

Miből áll a csepegtető rendszer?

csepegtető rendszer kiépítéséhez szükség van egy nagyobb átmérőjű hengeres csőre, ami az öntözőrendszer fővezetéke lesz. Ehhez T-idomok vagy megcsapolóhidak segítségével csatlakoztathatjuk a csepegtető csöveket. A leágazásokat rögzítő tüskékkel rögzíthetjük, végüket végdugókkal zárhatjuk. A szennyeződések eltömítésének elkerülésére szűrő beszerzése mindenképp ajánlott. Továbbá a rendszerünk működését olyan elemekkel tehetjük hatékonyabbá, mint például a csepegtető gombák.

A csepegtető gomba használata