A Chateu du Breuil calvados nem véletlenül számít egyre gyakoribb választásnak a minőségi italok iránt fogékonynak számító magyarországi fogyasztók részéről sem. Emiatt mindenképp úgy gondoltuk, hogy külön cikket szentelünk a bemutatásának. Szó lesz tehát a calvados sajátosságairól és egyedi ismertetőjegyeiről, majd a készítés folyamatának részletezését követően a Chateu du Breuil speciális tulajdonságairól is mesélünk.

Pontosan milyen típusú italt takar a calvados elnevezés?

A kellemes zamatú calvados almaborból párolt italkülönlegességnek számít, amit a magyarországi fogyasztók is egyre jobban kedvelnek. A franciaországi Normandia régiója számít a calvadoskészítés központi helyének, ahol kétszáznál is több alma terem meg kifogástalan minőségben.
 
A normandiai alma egyébként teljesen más, mint amit a hazai fákról leszedett almáknál megszokhattunk. Savanykásabb ízvilága pedig sokkal inkább passzol a calvados készítéséhez. Normandia jelentőségét tehát nemcsak a híres partraszállás és a fenséges sajtok, hanem a calvadoskészítés miatt is érdemes kiemelni.

Amit a csodálatos calvados készítésének a folyamatáról alapvetően tudni érdemes

A zseniális calvados a fa, a levegő, valamint az alkohol harmóniájának köszönhetően jöhet létre, a világ egyik legfinomabb almás bor költeményét létrehozva így. Nem létezik két egyforma változat, ugyanis a pincemesterek mindegyike hétpecsétes titokként kezeli a saját receptjét.
 
Hozzá kell persze tenni, hogy az egyedi íz sokkal inkább a keverésnek, mintsem az érlelésnek köszönhetően alakulhat ki. A keverőmesterek persze tradicionális tölgyfahordók alkalmazásával fokozzák tovább a kívánt hatást, egészen lágy, tanninos, édeskés és fűszeres ízeket adva ezáltal a calvadosnak.
 
Rendszerint a tél elején indul a lepárlás, és egészen július hónap végéig tart. Ha a hozzávalókat vesszük alapul, egy liternyi 100%-os tisztaságú Chateu du Breuil calvadoshoz nagyjából huszonhét kilogramm alma szükséges.

A Chateu du Breuil calvados sajátosságai

Almás, illetve körtés ízeket egyaránt felfedezhetünk ebben a csodában, aminek az alkoholtartalma 40%-os, az aromáit tekintve pedig mandulás, aszalt gyümölcsös, továbbá almakompótos vonulatokkal kényezteti az érzékszerveinket.
 
A Chateu du Breuil calvados kapcsán többféle változatot is lehetőségünk van kipróbálni. Csak az érlelés időtartamát tekintve is akad kettő, négy, tizenkettő, de akár harminc teljes éven át érlelt változat is.
 
A Chateu du Breuil élvezeti értékéhez mindenképpen hozzáad, hogy tetszés szerint fogyaszthatjuk önmagában vagy akár fenséges koktélok alapjaként is. Bármelyik opció mellett is tesszük le a voksunkat, a varázslatos hatás minden bizonnyal nem fog elmaradni. Olyan ízélményben részesülhetünk, amely közvetve valamennyi érzékszervünkre hatással lesz.