A tó népszerűségének fellendülése először az 1960-as években volt a leginkább tetten érhető, éppen akkor, amikor olyan, a retró életérzést megtestesítő alkotások születtek, melyek most különös népszerűségnek örvendenek. Így a Balaton, Nyár, Szerelem kiállításon láthatjuk például Czene Béla a badacsonyi mólón sétáló modern nőalakokat megörökítő kompozícióját, Varga József strandjelenetét, vagy Rökk Károly színes sátrakkal teli szántódi kempingjét.
A kiállítás anyaga a Vaszary Galéria profiljához illeszkedve ezúttal is bővelkedik a kortárs képzőművészek munkáiban: némelyek közvetlenül idézik meg a balatoni hangulatot, például Regős István Hal a vízben című munkája, Péterfy Ábel Három szín vitorlások című olajképe vagy Szenteleki Gábor Tibi bácsi és Marika néni a Balcsiban fürdenek című festménye, mely a humort sem mellőzi. A tárlat egyik különlegessége Weiler Péter Balaton-„szelet” című közel 2 méteres vitorlása.
A legnevesebb hazai alkotók, a háború utáni magyar művészek munkáit is megtekinthetjük: Reigl Judit, Bak Imre, Konok Tamás, Fajó János és Nádler István sokszorosított grafikái is feltűnnek. De nem csak balatoni képekben gyönyörködhetünk: víz- és tengerparti jeleneteket, napsütötte tájakat és városokat, népi életképeket, vibráló nyarakat bemutató műalkotásokkal is találkozhatunk a tárlaton. Ilyenek például Mednyánszky László Vízparti táj című képe, Böhm Lipót Nyugalmas óra című munkája, vagy Ligeti Antal és Molnár C. Pál tájképei.
A kétdimenziós alkotások mellett nagy számban kaptak helyet a kiállításon a különféle technikával és anyagban megfogalmazott plasztikák, illetve Zsolnay-kerámiák is.
A kiállítás augusztus 13-ig tudjuk megtekinteni a Vaszary Galériában, majd aznap 18 órától kerül sor az aukcióra, ahol meg is vásárolhatjuk a műalkotásokat.