A Dél-Balatoni Vízi Kör elnevezésű víziturisztikai fejlesztés célja olyan megállóhelyek létrehozása, amelyek mindenkinek biztosítják a víz és a part közötti egyszerű és biztonságos átjárást. A helyek egységes, jól felismerhető arculattal és azonos, minőségi szolgáltatásokkal rendelkeznek majd – derül ki a Magyar Vitorlás Akadémia által küldött sajtóanyagból.
A projekt elsődleges célcsoportja a vizes mozgásformákat kedvelő túrázók, a Balatonhoz érkező látogatók, a helyi lakosok és a nyaralótulajdonosok.
Az április 2-án tartott ünnepségen Gáthy Gergely projektmenedzser felsorolta a várható fejlesztéseket:
„Balatonmáriafürdőn új épületet alakítanak ki, mely helyet biztosít egyebek mellett mosdóknak, öltözőknek, zuhanyzóknak, valamint a vízitúra eszközök tárolására alkalmas helységnek. Balatonfenyvesen két darab vitorlás csónak beszerzése valósul meg, Balatonlellén vízre bocsátó sólyát telepítenek, valamint a vízitúrázók szociális igényeit kiszolgáló mobil szociális blokk kerül kialakításra. Balatonföldváron egy darab sólya fix stéggel kiegészülve kerül telepítésre, Zamárdiban mobilházas tároló helyiségek, teraszok kerülnek kialakításra, valamint ezen a helyszínen valósul meg a mozgássérültek részére a vízrejutás lehetőségének kiépítése. Siófokon pedig új, épített stég biztosítja majd a vízitúrázók kikötését” – olvasható a közleményben.
Mint írják, a biztonságos és korszerű eszközök mellett a természetes környezet megóvása is fontos a kialakítás során.

A konzorcium tagjai:
- Magyar Vitorlás Szövetség (konzorciumvezető)
- Balatonmáriafürdői Vízisport Egyesület
- Balaton Vizisport és Szabadidő Egyesület
- Karsailing Vitorlás Sport Egyesület
- Siófoki Ezüstpart Vitorlás Egyesület
- Balatonföldvár Város Önkormányzata
- Zamárdi Vízisport Egyesület
A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg 250 millió forintos támogatással.
(Borítókép: Kőrösi Tamás - We Love Balaton)