Lipták-ház
Lipták Gábor egykori balatonfüredi villája a 71-es út mellett
2014 augusztusában dr. Erdő Péter bíboros szentelte fel a Szent István tiszteletére emelt templomot, melynek oltárképét Udvardi Erzsébet, Kossuth-díjas festőművész készítette.
A Szent Imre bazalttemplom Badacsonytomaj ékessége, Közép-Európa egyetlen kéttornyú bazalttemploma, melynek nagyméretű táblaképeit Udvardi Erzsébet készítette.
A Szent Miklós- vagy Kálvária-domb és az itt futó sétány igazi zöld sziget Veszprém szívében. A környék vidám utcabútorokkal berendezett parkkal és egy akadálymentes falsétánnyal is gazdagodott.
A Visszhang-dombtól egészen a Tihanyi Apátságig tartó sétaútvonal az elmúlt években teljesen megújult, és több pontjáról is mesés panoráma nyílik a Balatonra.
Bár eredetileg nem a szerelmet jelképezi, a 2012-ben pálkövei vörös homokkőből emelt Balaton szíve szobor az egyik legromantikusabb helyszín a tónál.
Újra látogatható Auer Lipót világhírű hegedűművész teljes körűen felújított veszprémi otthona, a XVIII. században épült Auer-ház, ahol hangszerkészítő műhely és bemutatóterem is várja a látogatókat.
A Veszprémi Petőfi Színház kertjében nyílt hangulatos szórakozóhely jó választás afterpartizáshoz, de önálló esti programnak is beillik.
Balatonfüred reformkori városrészének két ikonikus villaépülete ad otthont a város új kortárs kiállítóterének, a MoMű – Modern Műtárnak.
A Tihanyi Apátság egykori birtokai jelentős területen helyezkednek el. Ehhez tartozott a Belső-tó partjánál, a Levendula Ház közelében található, az 1830-as években épült majorság.
A déli part legrégebbi kertmozijában a hamisítatlan nosztalgikus hangulat multiplex dolby surround hanghatással találkozik, illetve gyakran tartanak gyerekprogramokat és egyéb előadásokat is.
A Zsdrál Art Kortárs Művészeti Galériát 2021-től Balatonfüred központi részén is megtaláljuk. Profiljuk gerincét keramikusművészek alkotják geometrikus festőkkel és szobrászokkal kiegészülve.
A kastély sajnos nem látogatható, de az utcáról így is megnézhetjük a szebb napokat is látott, angol gótika által ihletett kalandos történetű épületet.
A boglári Kék kápolna a szomszédos Vörös kápolnával együtt ma is kiállításoknak ad otthont, ősztől tavaszig csak kívülről nézhetjük meg, de a rendezett parkban is érdemes tenni egy sétát.
A Kék kápolnához hasonlóan ez a helyszín is kiállításoknak ad otthon, és tavasztól őszig látogatható. Az előtte lévő amfiteátrum pedig nyári előadások színhelye.
Századfordulós villák előtt, fák árnyékában tekinthetünk le a fonyódi löszfal tetejéről a Badacsonyra, a Tóti-hegyre, a Csobáncra és a többi tanúhegyre.
A balatonfüredi Vitorlás téren álló Bujtor István-szobor Farkas Ádám Munkácsy-díjas szobrászművész alkotása, a színészlegenda születésének 71. évfordulójára készült.
P. Kovács Péter balatonfűzfői szobrász több miniszobrát (bringa, szerelmespár, angyal) is megtaláljuk a parti sétányon és a Vas szoborparkban.
Lugossy László szobrászművész és Csik Richárd képzőművész több kavicsfogú álteknős tematikájú szobrát is megtaláljuk Veszprém több helyszínén.
A Tihanyi Tájházakban gyakran tartanak hagyományőrző és családi programokat. A Parasztgazda Ház szabadkéményes konyhával rendelkezik, a Halászcéh Ház pedig a Dunántúl egyetlen megmaradt halászháza.
Gyugyon található az Urunk mennybemenetele Árpád-kori templom, amelyhez egy kálvária vezet, illetve szomszédságában egy kilátó és park is helyet kapott.
Az eredetileg magtárként funkcionáló tihanyi Németh László Művelődési Ház kívül-belül megújult, kiállításoknak és információs pontnak is helyet ad.
Veszprém egyetlen épségben megmaradt, működőképes vízimalmában egy interaktív kiállítást láthatunk, kipróbálhatjuk a régi szerszámokat és végigkövethetjük a búza útját az őrléstől a sütésig.
A mintegy 22 méter magas óriáskerékről páratlan kilátás nyílik a környékre és az északi partra is, amelyet 3 körön keresztül élvezhetünk.