Balaton, Nyár, Szerelem – a budapesti Pintér Galéria és Aukciósház idén is „vitorlát bontott” Balatonfüreden, hogy megrendezze nyári tárlatát és aukcióját. A Vaszary Galériában már látogatható az augusztus 13-i élő árverést megelőző kiállítás, amely ezúttal 350 – klasszikus, 20. századi modern és kortárs – válogatott műalkotásból állt össze.
Az aukció tételei között feltűnik többek között Czene Béla a badacsonyi mólón sétáló modern nőalakokat megörökítő kompozíciója, Varga József strandjelenete, vagy Rökk Károly színes sátrakkal teli szántódi kempingje. A kortárs műalkotások közül az aukció egyik különlegessége Weiler Péter Balaton-„szelet” című közel 2 méteres vitorlása lesz. De a háború utáni – jelenleg a műtárgypiacon legértékesebb alkotásokkal bíró – magyar művészek, Reigl Judit, Bak Imre, Konok Tamás, Fajó János és Nádler István sokszorosított grafikái is feltűnnek a művek között.
Az árverés teljes anyaga böngészhető az aukciósház honlapján. A kiállítást a Vaszary Galéria két külön termében, hétfőtől vasárnapig 10-18 óra között látogathatjuk. A minden érdeklődő számára nyitott, élő aukcióra augusztus 13-án, szombat este 18 órától kerül sor szintén a Vaszary Galériában.
Látnivalók & kultúra
HOMMAGE ‘A ALBERS
A Modern Képtár – Vass László Gyűjtemény tavaszi kiállításán folytatva a korábbi elgondolást öt magyar képzőművész, Benedek Barna, Halmi – Horváth István, Szelényi Károly, Varga Bertalan és Wolsky András Josef Albers művészetére reflektáló alkotásai kerülnek bemutatásra. A kiállított művek közös vonása, hogy saját művészi eszközökkel fejezik ki a hódolat Albersnek és hódolat a négyzetnek tematikában rejlő kettősség lehetőségeit. Josef Albers festőművész Veszprém testvérvárosában a németországi Bottrop-ban született és a vált a modern, geometrikus művészet egyik legjelentősebb képviselőjévé, a művészettörténet és színtan elismert tanárává.