A csórompusztai Hello Wood tábor idei témája a falu volt, erre kellett reflektálniuk a nemzetközi csapatoknak. Egy hét alatt készült el 15 bámulatos installáció, melyek közül kiválasztottuk kedvenceinket. Az idei falu-projekt elemeit Vigántpetendre szállították, így a Művészetek Völgye alatt bárki megtekintheti az összes Hello Wood-gyermeket.

A Sövény (The Hedge of Hello Wood) – Juhász Ákos / Charley Brentnall

A Sövény gyakorlatilag egy harmonika formájú, körívben felépített, légies színpadháttér. Összecsukható, szállítható és igazi közösségi tér, mivel a fellépők síkban találkoznak a közönséggel. Magenta és natúr lécekből áll, felállításához szoros együttműködésre van szükség. A Hello Wood-tábor záróeseményén élesben ki is próbáltuk, hiszen a Soul Clap-koncertet a Sövény elé szervezték.

Falumozi (Village Cinema) – Rufus van den Ban / Suzana Milinovic

Nagyon érdekes volt megfigyelni, ahogy a Falumozi épült: folyamatosan balanszírozott valaki egy-egy tükörrel, ugyanis periszkóp mintájára működik az egyszerre 4 ember befogadására képes faépítmény. Ne várjunk tehát vetítést, a valóság elevenedik meg a belső térben, tükrökön látjuk, hogy mi történik a mozin kívül. Mivel mozgatható, különböző műfajú „filmeket” is megtekinthetünk. Fák elé tolva természetfilm, de extrém esetben akár erotikus film is mehet a Falumoziban. Mit érne a kép hang nélkül? Természetesen filmzene is jár hozzá, melyet egy, a mozi hátulján kialakított sínben található fémgolyó mozgása biztosít.

Teaház (Tea Totem) – Lukasz Pastuszka / Illés Zsófi

Szinte csipkésnek tűnik a magasba törő, dupla funkciós fainstalláció. Ötlete a MOOMOO iroda építészetének és a Collective Plant alapítójának kooperációjából született. 2x2 méteres maga a belső tér, s két ajtón keresztül léphetünk be, úgyhogy nem is látjuk, ki lesz társunk a teázásban. Az italok a falukörnyéki erdők, mezők növényeiből készülnek, amelyeket az építményre függesztenek fel szárítás céljából. A közösség pedig Kezemura-kerámiákból fogyaszthatja el a főzetet, igazán intim hangulatban.

Kapu (Tower Gate) – Fischer Márta / Oliver Sales

Igazán figyelemfelkeltő a falu Kapujának hívott építmény, mely annak ellenére, hogy statikusan áll a térben, játékos és dinamikus. Kialakításának köszönhetően fel is mászhatunk rá, hogy magasabbról is szemügyre vegyük a falut. A háromszög forma „gyomrában” pedig meg is várhatjuk azt, akivel találkozni szeretnénk.

Biwak – Eleőd Ákos / Kalászi Zoltán / Máté Tamás / Vass-Eysen Áron

Esti fények mellett, mécsesekkel körbevéve volt igazán nagy élmény megfigyelni a Biwak-„kavicsokat”, melyek egyszerre lehetnek búvóhelyek, faluszéli tanyák, pihenőhelyek vagy éppen szerelmi fészkek. A barlangok mintájára ajtajuk nincs, ferde-tört síkokból állnak. Készítőit Szinyei Merse Pál: Majális című képe ihlette, hiszen az ember és a természet közötti legszebb harmóniát mutatja be. Mi valahogy mégis skandináv tájakra asszociáltunk a kavics formájú bunkerek láttán.