1/4
lóczy
A Balaton világhírű kutatójáról, id. Lóczy Lajosról elnevezett, 1882-ben feltárt balatonfüredi barlangot szép és változatos oldásformák, a hegy felépítését bemutató, vékony réteges mészkőfalak jellemzik. A látványos mészkőrétegeken túl egy izgalmas geológiai tanösvényt is végigjárhattok szakavatott túravezetők kíséretében. Ráadásul a barlang 2021-ben megújult: beltéri és szabadtéri kiállítással is várják a látogatókat.
A barlanghoz a zöld turistajelzés vezet a vasútállomástól és a Jókai-kilátótól, amit egy kora tavaszi kirándulásra is felfűzhettek. A barlangról még több infót itt találtok.
2/4
tapolcai
Romantikus randihelyszínnek és családi csónakázáshoz is tökéletes program a megújult Tapolcai-tavasbarlang, ami rossz időben is mentőötlet lehet. A barlangot 1903-ban fedezték fel, egy kútásás közben, majd tíz évvel később megnyitották a látogatók előtt is. Érdekessége, hogy ez az egyetlen barlang az országban, melyet csónakkal járhatunk körbe. A fogadóépületben a karsztvidékeket bemutató kiállítás fogadja a látogatókat, akik emellett tíz teremben, köztük a kőtapogatóban és a kúszóbarlangban is kipróbálhatják magukat.
Még több infót a tavasbarlangról, az árakról és a csónakázásról itt találtok.
3/4
csoda
A Csodabogyós-barlang meghódítása már egy komolyabb kihívás, így edzésnek sem utolsó: a másfél-két órás, vezetett túrák során elég sokat kell hajolgatni és csúszni-mászni. A Keszthelyi-hegység keleti peremén, Balatonedericsen nyílik Magyarország tizedik leghosszabb (5200 méter hosszú, 121 méter mély) barlangja. Nevét a bejáratánál élő szúrós, piros csodabogyóbokorról kapta.
A barlangok hónapjához kapcsolódva március 26-án, szombaton élőben csatlakozhattok a barlang cseppköveinek és hasadékainak felfedezéséhez: a túravezető által irányított bejárásról itt olvashattok részletesebben.
Ha másik időpontban látogatnátok el a barlanghoz, itt találtok infókat.