Télen sem csak a legbátrabbak csobbannak a Balatonban, ugyanis néhány helyen a szauna utáni hűsítés szerepét is át tudja venni.
Balatonakarattya
A balatonakarattyai Bercsényi strandon a NOMÁD szauna különleges vízparti feltöltődést kínál, amely általában hétvégente vehető igénybe. A szaunázáshoz a következőket kérik, hogy vigyük magunkkal: papucsot, meleg ruhát, fürdőruhát és jókedvet. Ők pedig biztosítják a lepedőt, a felöntést, a friss vizet, a gyümölcsöt, valamint a hideg merülődézsát is annak, aki nem a Balatont választaná.
Szigliget
Október végén megnyitott a régi motorosnak számító szigligeti szauna is. A strandon található épületben hétfőn, csütörtökön, pénteken 15-20 óráig, szombat és vasárnap 10-20 óráig várják a szaunázókat. Két finn és egy infraszauna áll a rendelkezésünkre, zuhanyzókkal és nyugyágyakkal együtt.
Siófok
Harmadik alkalommal nyílt meg a szauna és a dézsa a siófoki Nagystrandon. A két szaunát egyszerre legfeljebb 15 fő veheti igénybe. A szolgáltatás a téli szezon végéig elérhető, és alapvetően a hétvégi időszakra szól, de egyéni igényekhez is igazíthatók.
Balatonlelle
A vitorláskikötővel és étteremmel is rendelkező BL YachtClub szálláshelyéhez kültéri, vízparti szauna is tartozik, ami egyenesen a Balatonba vezet. A 18 személyes panorámaszauna nem mindennapi élményt nyújt. Belépőt a wellness részlegen tudunk külön váltani a használatához, amely a hét minden napján 10 és 20 óra között tart nyitva.
+1 Kishegy
Balatonlellén idéntől már a Kishegyen is elérhető külső vendégek számára a szaunahasználat: a Pócz Pincészet és a Bier-lak összefogásával nyitott meg a Kishegyi Panoráma Wellness, ahol panorámás szauna és jakuzzi vár. A panoráma a Balatonra és a Kishegyre garantált, de szaunaszeánszokat is elcsíphetünk. Hétfőtől csütörtökig legalább 4 fő számára, előzetes bejelentkezéssel elérhető a szolgáltatás, péntektől vasárnapig pedig 12–21 óra között, bejelentkezés nélkül is.
További infók itt és itt elérhetők.
(Borítókép: Kőrösi Tamás - We Love Balaton)
