A Hegyesd és Monostorapáti közötti víztározó területén található római kori romokat víz alatti régészeti kutatócsoport vizsgálta.

Győrffy-Villám Zsombor régész hívta el az Argonauta Víz alatti Kulturális Örökségvédelmi és Folyami Régészeti Kutatócsoportot a Hegyesd határában álló lelőhelyhez október 12-én – olvasható a kutatócsoport Facebook-bejegyzésében.

Dr. Tóth János Attila, a kutatócsoport vezetője által közzétett videóból kiderül, hogy a föld alatt található római kori falak a vízzel feltöltött terület miatt az elmúlt évtizedekben kimosódtak és megtisztultak, így minden évben láthatóvá válnak a tó leengedésekor. Legalább három épületrész különíthető el, amiket szonárral is feltérképeztek, a terület bejárása során pedig a mélyebb vízben is találtak valamit, amit új adatként rögzítettek, ugyanis utóbbi még sosem került felszínre – derül ki a felvételből.

Az Argonauta Víz alatti Kulturális Örökségvédelmi és Folyami Régészeti Kutatócsoport célja a víz alatti régészeti kutatások szervezése és lebonyolítása, különös tekintettel Magyarország és a Kárpát-medence víz alatti régészeti kulturális örökségének felderítésére és feltárására.

(Borítókép: Kőrösi Tamás - We Love Balaton)

Címkék