augusztus 27., 10:44
Bárcsak minden régi balatoni villának hasonló sorsa lenne! – A Villa Chez les Amis-ban jártunk
A közel százéves villában nosztalgikus hangulatban, a házigazdák főztjével lehet minőségi pihenéssel tölteni a napokat.
A közel százéves villában nosztalgikus hangulatban, a házigazdák főztjével lehet minőségi pihenéssel tölteni a napokat.
Nemesi család hagyatékából előkerült recepteket beépítve kínálatába nyitott meg a déli part legújabb cukrászdája, a Szalay Cukrászda Balatonlellén.
Egy régészeti feltárás során két, vélhetően férfi csontvázra bukkantak Tapolcán.
A régi fotók tanúsága szerint a négylábú családtagok nemcsak a nyaralók teraszán heverésztek előszeretettel, hanem a partra is elkísérték a gazdáikat, és kivették a részüket a csobbanásból is.
Megnéztük Balatonfüred reformkori városrészének legrégebbi műemlék épületét, az 1400 négyzetméteres, felújított Esterházy-kastélyt.
Női papucs és selyemruha is előkerült a Szent Mihály Főszékesegyház altemplomának egyik sírjából.
Építészeti remekművek, másik kort idéző terek és tárgyak, legendás szerelmi szálak – három Balaton környéki kastély, amelyek mindegyikre remek példa.
Aliga nevével kapcsolatban a legtöbben arra tippelnek, hogy a helységnévnek köze lehet az alig szóhoz, és nem is járnak messze az igazságtól.
Az egykori lesencetomaji Hertelendy-kastélynak ma már nyoma sincs, pedig annak idején a környék egyik legfényűzőbb neogótikus épülete volt. Egy öngyilkosság pecsételte meg lakói sorsát.
Januártól bővül az Inotai Hőerőművet bejáró tematikus séták repertoárja.
Balatonfüred nevének semmi köze a fürdéshez, a város fejlődésében pedig sokáig nem a Balaton hanem az itt feltörő savanyúvíz-források voltak meghatározók.
A Huray villák új funkcióik szerint turisztikai információs irodaként és ajándékboltként, valamint rendezvény- és kiállítótérként működnek tovább Balatonfüreden.
A kiállítás unalmas történelmi tények helyett az épületegyüttes és a bencés rend történetének érdekes részleteire helyezi a hangsúlyt, és a szerzetesek hétköznapjait is közelebb hozza a látogatókhoz.
A második világháború idején Balatonba zuhant vadászrepülőgép újabb darabjait hozták felszínre.
Egy második világháborúban Balatonba zuhant vadászrepülőgép roncsait hozták felszínre a katonai búvárok.
A veszprémi várnegyed megújítását kísérő régészeti feltárások során Szent István király egyik legelső ezüstdénárját is megtalálták.
Egy római korban élt család mauzóleumát tárták fel Nagyvázsony határában.
Több nyelven beszélő, világlátott katona, kora egyik legnépszerűbb költője és Don Juanja volt egy személyben. A Balaton környékén étterem, kilátó és több emlékház is őrzi az emlékét.
A feltárás fő célja Kinizsi Pál, a nagyvázsonyi hadvezér maradványainak megtalálása, de a kutatás során a templom és a település történelmével kapcsolatban is sok információra derülhet fény.
A Hattyú vendéglő, a Zsák vendéglő és a Pannónia Kávéház történetét mutatjuk be röviden, és időutazást teszünk a fürdőkúrák, a kúrszalonok és a táncmulatságok világába.
Világító neonfényekkel telik meg a mindszentkállai Káli-kapocs, szombaton ugyanis megnyílik a kultkocsma szabadtéri neonmúzeuma.
Az új közösségi ház terveiben az erőmű jellegzetes hűtőtornyainak formája is visszaköszön.
Tökéletes célpont az őszi kiránduláshoz a szigligeti vár, mely az elmúlt években megújult kiállítással és még mindig csodás panorámával vár ránk.
A kutatók egy eddig ismeretlen népcsoportra bukkantak, amelynek tagjai vadászó-gyűjtögető genetikai örökséget hordoztak.
A két épület két különböző kort és két világot idéz meg, és betekintést ad Tihany múltjába és a halászat által meghatározott hétköznapokba.