A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) idén 25 éves, amelyet egy podcastsorozattal is megünnepelnek.

A VMSZ új podcastje május 12-én, hétfőn debütált, a BalatonHelp című sorozatot 6 részesre tervezik. A megközelítőleg 20 perces beszélgetések során szó esik többek között a vízi mentés kezdeteiről, személyes és meghatározó élményekről, a régi és a mai mentési módszerekről.

A május 12-én megjelent első részben Dárdai Miklós, a VMSZ alelnöke mesél az elmúlt 25 év változásairól. Az epizódban felidézi, hogyan keresték régen az eltűnt személyeket, milyen lelki alkat kell ehhez a munkához, és azt is, amikor sokaknak nem tetszett, hogy ők motorcsónakkal járnak: ebben az időszakban mások is kikérték a motorcsónak-engedélyt mentési célokra hivatkozva, pedig sem a felszereltség, nem a szándék nem volt meg ehhez.

Mentőként az élet

A második epizód május 19-én, tehát ma reggel jelent meg, ezúttal a 14 éve vízimentőként dolgozó Kiszely Márton osztja meg tapasztalatait és élményeit. Pár évvel ezelőtt ő mentette meg Anna nénit, aki újra kellett élesztenie. Az ilyen esetek után olyan kötelék alakulhat ki a mentő és a mentett személy között, amely nem tud csak úgy megszakadni. A nyári szezonban van, hogy több százméteres szakaszon át kell felügyelni a strandolók biztonságát, és esetükben is előfordul, hogy ha bekövetkezik az első probléma, követi őt a többi.

A BalatonHelp vendégei között szerepel még

  • Jamrik Péter, a Balaton Fejlesztési Tanács Közbiztonsági Kabinet elnöke,
  • Böröcz István, a Balatonfüredi Yacht Club ügyvezető igazgatója,
  • Kelemen Róbert mentőtiszt,
  • és Bagyó Sándor, a VMSZ elnöke.

A BalatonHelp podcastsorozat epizódjai a VMSZ YouTube-csatornáján elérhetők.

(Borítókép: Kőrösi Tamás - We Love Balaton)

Címkék