A Veszprémi Petőfi Színház kertje elvarázsolt hely: lépcsők vezetnek a különös, az utca szintjénél mélyebben fekvő parkba, amelyet az Eötvös Károly Megyei Könyvtár és az Óvári Ferenc út határol. A SzínKert, ahogy a helyiek hívják, régóta fontos találkozóhely, az idén nyáron pedig már egy szabadtéri közösségi hely is nyílt a parkban, és idővel Veszprém leghangulatosabb, hétvégén késő este is nyitva tartó találkozóhelye lett. Az egyik alapítóval, Zsigár Péterrel beszélgettünk spontán táncos bulikról és a közösségi helyek fontosságáról.

Színes égősorok világítanak a sötétben a fák között, táncra hívó ritmusok és finom illatok csábítják a Komakút téren vagy a Veszprémi Petőfi Színház környékén sétálókat a romantikus ligetbe. A fények és a hangok a májusban nyílt SzínKertből érkeznek, ami két barát közös projektje: Zsigár Péter egészségkommunikációs szakember a felesége révén ismerte meg Veszprémet, és nagyon megszerette a régiót. A vendéglátást még  diákként, egy budapesti romkocsmában szerette meg, innen a tapasztalat is. Juhász Péter hat éve él Veszprémben, és az Óváros téri, Pekedli nevű, termelői árut kínáló szatócsboltot üzemelteti a párjával.

„Arra jutottunk, hogy szeretett városunk hiába gazdag csodálatos természeti kincsekben, ezeket kevésbé használjuk ki vendéglátásra. Kevés kerthelyiséggel találkozhatunk, ahol természetközelben, háborítatlanul kapcsolódhatunk ki. Hiányzik Veszprémből egy olyan hely, ahol árnyat adó fák alatt akár késő este is lehet szórakozni, találkozni. A színházkert hívogató zöldje, „titkossága”, a színház és a könyvtár közelsége pedig adta magát"

„Arra jutottunk, hogy szeretett városunk hiába gazdag csodálatos természeti kincsekben, ezeket kevésbé használjuk ki vendéglátásra. Kevés kerthelyiséggel találkozhatunk, ahol természetközelben, háborítatlanul kapcsolódhatunk ki. Hiányzik Veszprémből egy olyan hely, ahol árnyat adó fák alatt akár késő este is lehet szórakozni, találkozni. A színházkert hívogató zöldje, „titkossága”, a színház és a könyvtár közelsége pedig adta magát"

 – mondja Zsigár Péter. Fontos volt az is, hogy a SzínKerttel egy közösségteremtő helyet hozzanak létre, a diákoknak is megfizethető kínálattal. A SzínKert egy igazi találkozóhely lett, ahol társas, csocsó, élő zene, koncertek, DJ-szettek várják a vendégeket, a hét első két napján pedig ingyenes kertmozivá alakul a hely. A SzínKert afterpartyk helyszíne is: hétvégén hajnali 2-ig vannak nyitva.

„Jó érzéssel tölt el minket, ahogy látjuk a kertmozi alakulását hétről-hétre. Imádjuk a közös
nevetéseket, vagy azokat a különleges pillanatokat, amikor a Petőfi Színház színészei egy zenés filmen
táncra perdülnek vagy énekelni kezdenek”

„Jó érzéssel tölt el minket, ahogy látjuk a kertmozi alakulását hétről-hétre. Imádjuk a közös
nevetéseket, vagy azokat a különleges pillanatokat, amikor a Petőfi Színház színészei egy zenés filmen
táncra perdülnek vagy énekelni kezdenek”

– mesél a hangulatról Zsigár Péter. Már többször együttműködtek a Veszprémi Petőfi Színházzal és tervezik, hogy a zeneiskolával, a könyvtárral és más vendéglátóhelyekkel is szerveznek közös programokat.

Az alkoholmentes kínálatra is hangsúlyt helyeznek

A Színkert itallapját úgy állították össze, hogy alacsonyabb és magasabb árfekvésű tételek is megtalálhatók legyenek. A borok a pécselyi Mórocz Pincészettől érkeznek, többféle koktél, vodkaszóda és gin-tonik és rum közül is lehet választani. Hamarosan kétféle cseh alkoholmentes csapolt sört is kínálnak – Péter számára fontos volt, hogy azok számára is legyen opció az üdítőkön kívül, akik nem fogyasztanak alkoholt, vagy kocsival érkeznek.

A gasztronómiai kínálatot különféle húsos és húsmentes (mozzarellás-paradicsomos, sonkás-sajtos) lepények alkotják. Nem helyben készülnek, a hely adottságai miatt konyha telepítésére nem volt lehetőség, és azt is figyelembe kellett venniük, hogy rövid idő alatt ki tudják szolgálni a vendégeket.

A Színkert bája egyben a hátránya is: rossz időben elmaradnak a vetítések és a bulik. Ennek ellenére tulajdonosai egészen október végéig tartó nyitvatartást terveznek. Szerveznek egy Színkert-pikniket is, az eseményre a budapesti Babka is kitelepül gin-tonik-pulttal és gasztrokínálattal, és persze a DJ-s buli és a koncert sem marad el.

Veszprém egy hangulatos, kutyabarát hellyel lett gazdagabb, ahol kertmozit, közösséget találhatnak a vendégek, és ahová napközben is érdemes betérni.

Nyitvatartás: HCs és V: 1623 h, PSzo: 1602 h
A moziműsort itt találjátok

Címkék

Elérhetőségek

Színkert 8200 Veszprém, Óvári Ferenc út 2. Facebook-oldal