2025-ben a Balaton-felvidék, 2026-ban a Mecsek, 2027-ben pedig a Bükk lesz a magyarországi Fjällräven Vándortúrák helyszíne.
A svéd márkát Åke Nordin alapította, az ő nevéhez fűződik az első Fjällräven Classic túra is, ahová olyan jelentkezőket vártak, akik szívesen szerették volna megtapasztalni a több napos túrázást minden kihívásával és szépségével együtt. A kezdeményezés mára világszerte ismertté vált, Magyarországon 2014 óta szervezik.

Szakaszok
A Balaton északi része felett húzódó túraútvonal első, 24,4 kilométer hosszú szakasza Kislődről indul, Úrkúton, az ajkai földtani tanösvényeken, a halimbai bauxit földtani tanösvényeken át vezet Taliándörögdig.
A második napon a túrázók 23 kilométert haladnak Monostorapátit, Hegyesdet, Diszelt és a Csobáncot érintve Káptalantótiig.
A következő, 21,4 kilométeres szakasz Csórompusztáig vezet, útközben a Kopasz-hegyet, Mindszentkállát, a Kőtengert, Szentbékkállát, a Fekete-hegyet, a Monostori-tavat, a Kálomis-tavat, és Kapolcsot érintik a túrázók.
A negyedik nap úti célja Mencshely, amely 19,1 kilométer gyaloglással elérhető az Öreg-, a Csicsói- és a Tálodi-erdőkön és Nagyvázsonyon át.
19,5 kilométert kell megtenni a zárónapon, amely során a Halom-hegyen, a Kis-Dörgicsei templomromon, a Kű-völgyön, Dörgicsén, a Szent Balázs-templomromon, Tagyonon és a Hegyestűn át vezet az út Zánkáig.
Információk
A Fjällräven Vándortúrára február 15-től lehet jelentkezni. A nevezési díj 95000 forint, amely tartalmazza a gázpalackból, igazolófüzetből és szemeteszsákból álló rajtcsomagot, a liofilizált, gázfőzőn elkészíthető reggelit és ebédet, minden nap végén egy adag meleg ételt, az elsősegély-személyzet biztosítását, a napi ellenőrzőpontokon elérhető snacket, és a 0. napon a buszos transzfert az autóval érkezőknek.
Részletek, a felkészülést segítő információk, hasznos tippek és a napi útvonalak szintgörbéi is megtalálhatók a vándortúra weboldalán.
(Borítókép: Kőrösi Tamás - We Love Balaton)