A Tihanyi Apátság egykori birtokai jelentős területen helyezkednek el. Ehhez tartozott a Belső-tó partjánál, a Levendula Ház közelében található, az 1830-as években épült majorság.
A kanyargós 77-es úton a legtöbbször csak átrobognak a Balaton északi partjára utazók, pedig számos rejtett látnivaló és gasztrohely vár az út mentén és a közelben.
A kastély sajnos nem látogatható, de az utcáról így is megnézhetjük a szebb napokat is látott, angol gótika által ihletett kalandos történetű épületet.
A boglári Kék kápolna a szomszédos Vörös kápolnával együtt ma is kiállításoknak ad otthont, ősztől tavaszig csak kívülről nézhetjük meg, de a rendezett parkban is érdemes tenni egy sétát.
A Kék kápolnához hasonlóan ez a helyszín is kiállításoknak ad otthon, és tavasztól őszig látogatható. Az előtte lévő amfiteátrum pedig nyári előadások színhelye.
Századfordulós villák előtt, fák árnyékában tekinthetünk le a fonyódi löszfal tetejéről a Badacsonyra, a Tóti-hegyre, a Csobáncra és a többi tanúhegyre.
A balatonfüredi Vitorlás téren álló Bujtor István-szobor Farkas Ádám Munkácsy-díjas szobrászművész alkotása, a színészlegenda születésének 71. évfordulójára készült.
Gyugyon található az Urunk mennybemenetele Árpád-kori templom, amelyhez egy kálvária vezet, illetve szomszédságában egy kilátó és park is helyet kapott.
Veszprém egyetlen épségben megmaradt, működőképes vízimalmában egy interaktív kiállítást láthatunk, kipróbálhatjuk a régi szerszámokat és végigkövethetjük a búza útját az őrléstől a sütésig.
A déli part rejtett látnivalóját azontúl, hogy már körbe is sétálhatjuk, a legszebb részén kialakított padokon ülve bármeddig csodálhatjuk az elénk táruló panorámát.
Varjas Judit munkája, a Halas Lépcső Tapolca kihagyhatatlan látnivalója lett az elmúlt években. A Malom-tónál 27 lépcsőfokra 2 színes koi pontyot, tavirózsákat és vízi növényeket festett a művész.
A Várba tartó lépcsőkre írva olvashatjuk Eötvös Károly Balatoni utazás című könyvének sorait, amelyet Gergely Ramóna és Remsei Enikő, a CreaTeam festőművészei készítettek.
A 2020 májusában készült Gombóc Artúr miniszobrot gerilla módon helyezte ki Kolodko Mihály, és azóta is rengetegen a csodájára járnak, közkedvelt fotóspont Tihanyban.
A Tapolca főutcája alatt húzódó, 1700 négyzetméteres műemlékvédelem alatt álló pincerendszert a város legnagyobb zsidó borkereskedő-dinasztiája, a Lessner család építtette 1850-től egészen 1910-ig.
Kővágóörsön, a Cseh Tamásról elnevezett utcában találjuk a romos épületet, amely 200 évvel ezelőtt a környék legjelentősebb zsidó hitközségének adott otthont. Az 1820-as években építették, később bővítették.