Bíróság rendelte el a Club Aliga parkjába tervezett új kikötőépület munkálatainak felfüggesztését.

A Club Aliga területére tervezett kikötőépület – melynek terveit nemrég mutattuk be – építésével szemben az Aligai Fürdőegyesület azonnali jogvédelmet kért, többek között azért, mert ahogyan azt írják:  „végleg elzárná a Balatont és annak látványát is a park maradék területéről”. A bíróság döntése alapján most felfüggesztették az építési munkálatokat.

„A Balaton megközelíthetősége közérdek, nem tudjuk elfogadni, hogy évről évre kevesebb hozzáférhető partszakasszal rendelkezik településünk. Kérjük munkákban a helyi képviselő testület támogatását!” – fogalmaz az Aligai Fürdőegyesület Facebook-posztjában az üggyel kapcsolatban.

„A Balaton megközelíthetősége közérdek, nem tudjuk elfogadni, hogy évről évre kevesebb hozzáférhető partszakasszal rendelkezik településünk. Kérjük munkákban a helyi képviselő testület támogatását!” – fogalmaz az Aligai Fürdőegyesület Facebook-posztjában az üggyel kapcsolatban.

Az egyesület hasonlóan járt el az aligai magaspart tetejére tervezett 105 lakásos társasház esetében is, melynek már az építési engedélyt engedélyt is visszavonta a Pécsi Törvényszék – osztotta meg a hírt egy másik posztjában az Aligai Fürdőegyesület. A társasház építéséhez a helyi védelem alatt álló Aliga Fehér Szikláinak nevezett löszfalat is megbontották volna.

Az Aliga Ligetnek (mely 47 hektár területet ölel fel) nevezett projektnek része még a strand korszerűsítése. A korábban magaspart tetejére tervezett luxushotel-fejlesztést már korábban visszavonták.

Címkék