Ez is érdekelheti

Gasztró
Hol érdemes enni a Káli-medencében?
A Káli-medencével nem lehet betelni. Hol személyes impressziók nyomán született, minden évszakra kiterjedő ismeretterjesztés, hol kíváncsi, izgágáknak való gyorstalpaló formájában már eddig is ezt nyomatékosítottuk. Ezúttal a Balaton-felvidék csaknem kilencezer hektáros területéről készítünk kulináris szemlét. Napenergiával fűtött asztal melletti beszélgetések, fürtök, fűszerek és a Balaton körül most éledező új hullám - ilyen formában tálaljuk a Káli-medencét.
- Múlt héten újhullámos füredi éttermekről volt szó
- Most kicsit elindulunk nyugatra
- Pláne mert jön a Művészetek Völgye
- És ott sem kell minden nap kenyérlángost enni
- Mert a fesztiváltól délre nagyszerű éttermekbe futhatunk
- És azt már elmondtuk, hogy mit lehet itt csinálni egy nap alatt
- Nem is akarjuk azt állítani, hogy ez Toscana
- Ez itt a Káli-medence
2/14
Kővirág étterem
Az étterem séfje, Zakar Kata és férje eredetileg nem akartak éttermet nyitni, amit eddig egyetlen fogás kóstolása során sem sikerült tetten érnünk, pedig több alkalommal is kísérleteztünk. Sajnos kötelezők röviden listát nem tudunk nyújtani az étlapról, hiszen az a kreatív gondolatok és a szezonalitás kereszttüzében gyakorlatilag három naponta megújul. Az alapanyagok Járosi Lívia kertjéből kerülnek ide, gasztrokritikusnak ott van három saját gyermek, segítségnek pedig két nagyon szép Eszter. A Kővirág egészében olyan, mint az ízei: egyszerre merész és harmonikus.
8/14
Káli Kapocs
Hiányzott a térségből egy pont jó hely, vagy legalábbis így érezték a Káli Kapocs megalkotói. Hiányzott egy barátságos, otthonos, megfizethető árakon mozgó klub, kocsma, közösségi tér, illetve a fröccsel és némi harapnivalóval ízesített kapocs a helyiek és a nyaralók, turisták, áthaladó biciklisták között. Nem volt mit tenni, hát megvalósították. Visszajelzésként nem kell több, mint hogy már a nyitás után nem sokkal balatoni borászok, mindszentkállai gazdák és berlini művészek kedvelt helye lett a Kapocs.
10/14
Mi a kő - Káli-medencei borok háza
Borjúmirigy, Szent-György gombás, kecskesajtos quiche, céklás, sült érlelt kecsketúró, padlizsánkrém. Van, ahol a fogások neve többet mond minden hangulatfestő szónál. Ilyen a Mi a kő is, ahol a rövid, havonta az aktuális alapanyagoknak megfelelően megújuló étlap szereplőin kívül, a Trombitás Tamás képzőművész és borász által kínált borokról sem lehet rosszat hallani. A csalogatóan egyedi enteriőr miatt a visszatérés a Káli-medence ezen pontjára garantált.
12/14
Istvándy Pincészet
Az Istvándy névvel jelzett helyek sokaságában legfinomabbat akkor ehetünk, ha Badacsony irányából Káptalantóti felé menet a Régiójáró busz megállójában “felejtett” piros bringánál jobbra felkanyarodunk. Fontos, hogy a tóti-hegyi Pincészetben, főként nagyobb létszám esetén, érdemes előre bejelentkezni. Istvándy Csilla sokat tett azért, hogy minőségi fogások megalkotására legyen képes, az ízélmény pedig idilli atmoszférával párosul, bármelyik napszakban érkezünk. Sürgő-forgó kötények alját szimatoló kutyák, faasztalok hímzett terítővel, baráti szavak és a vendéglátáshoz elengedhetetlen alázat jellemzi a birtok ezen tájékát.
14/14
Káptalantóti Piac
"Hogy mi a titok? Nincs benne ipari méreg, és mindig teszek egy kis gyümölcsfát is a tűzre. Az ízt ad neki" - mesélte nekünk Tóth Imre, miközben egymás után szelte a langallókat. Azóta sincsen ez másként, a piaci élet minden vasárnap virágzik, tombol és jóllakatja a látogatókat. Egy hamuban sült pogácsa hosszabb út után, kóstolók egész délelőtt, helyi specialitások lépten-nyomon a Káptalantóti Piacon. Talán a világ egyetlen bezárva is nyitva tartó piacáról van szó. Félő, hogy ebéd helyett marad a délutáni gyümölcskosaras piknik. Annál jobb!