Ez is érdekelheti

Aktív
Amikor maga a Balaton a wellness – Tíz megnyugtató hely az élménymedencéken kívül
Igen, jól ki lehet kapcsolódni egy wellness szállodában, fel lehet töltődni egy kellemes masszázstól, de a téli Balaton itt még nem áll meg. A tó partján lenni, a Káli-medencében tekeregni, a helyiekkel beszélgetni, barátokkal egy bárban jó borok mellett jó zenét hallgatni legalább annyira használ testnek és léleknek, mintha nyomkodnák a lapockánkat. Alternatív mentál- és lelki fitness következik.
Árak:
könyvkötészeti foglalkozás: a monostori belépőjeggyel rendelkezőknek: 750 Ft/fő
kóstoló: az idegenvezetés díján felül 450 Ft/fő
2/10
Jót enni, jót beszélgetni Veszprémben
Mint minden rendes termelői piacon, a veszprémi Csalán termelői piacon is van lekvár, szörp, sajt, kolbász, kenyér vagy savanyúság. Ráadásul a Balaton-felvidéki termelők között ismerősöket is felfedezhetünk: Rákos Margit vöröstói polgármester szörpöket hoz, a Tekeresvölgyi Sajtműhely Nemesvámosról, Szabó Bálint Óbudavárról jön sajtokkal, Kovács Bea pedig kenyerekkel és isteni péksüteményekkel készül a Szent György-hegyről. De nem is csak a sok finomság miatt érdemes Veszprémbe menni, hanem beszélgetni velük – úgy mesélnek a vidékről, ahogy csak azok tudnak, akik nap mint nap ott kelnek, fekszenek.
4/10
Erdőfürdő az Arborétumban
A faterápiát az ókori görögök és rómaiak, a kelták és az indiánok is ismerték, Japánban 1982 óta a nemzeti egészségügyi program része a shinrin-yoku, az erdőfürdő. A lényeg, hogy fák közelében legyünk, mert jelenlétük megnyugtat, csökkenti a vérnyomást és a stresszt és erősíti az immunrendszert. Ha nem vállalkozunk hosszabb túrára, ott a Folly Arborétum: nem kell magunkkal cipelni a növényhatározót, ha tudni akarjuk, melyik fának mi a neve, nem is kell messzire menni, ha mégis dús növényzetre vágynánk, és ráadásul nem akármilyen a fajtabőség. Az Arborétumban ráadásul a fák nagy része örökzöld, ezért télen is bőven akad látnivaló. A panoráma meg minden évszakban megéri a minitúrát.
5/10
A strand a legjobb koripálya
Sok balatoni stranddal ellentétben szerencsére a szigligeti nem alszik téli álmot: novemberben nyílt meg a korcsolyapálya és a szauna. A szaunaépület nyugágyain ellazulva a békés Balatont nézve lehet merengeni, vagy jót aludni, a szauna után beleugrani a hideg vízbe a kacsák közé, korcsolyázni és forralt borozni, mindezt úgy, hogy természet és jókedvű emberek vesznek körül.
Korcsolyapálya és szauna szerencsére működik a déli parton is, a balatonlellei BL Yachtclub területén.
Árak Szigligeten:
korcsolyázás: 850 Ft/fő
szauna: 1000 Ft/fő/ 2 óra
7/10
Borok, barátok és soul massage
Ha téli nyugalom, megkerülhetetlen a Blaha Lujza utca Kredence, amelyet a Tagore sétányhoz és a Vaszary-villához és a Vitorlás térhet nagyon közel találtok. Nemcsak azért került fel a listára, mert jók a borok és szerethető a hely, hanem elsősorban Dobai András miatt. Ő az egész hely szíve-lelke-motorja, aki minden héten Soul Massage-t tart általa válogatott zenékkel, ha pedig ezt még egy kis társalgással is feldobjuk, pont azt az életérzést kapjuk, amitől teljesen kikapcsol egy balatoni hétvége.
Andrásék egész januárban szünetet tartanak a Kredenccel, de februártól már ismét pörögni fog a balatoni kávéházi hangulat.
8/10
Szelíd vadon
Amikor már mindenből elegünk van, és legfeljebb csak magunknak merjük bevallani, hogy olyan távol akarunk kerülni embertársainktól, amennyire csak lehet, akkor jó elnézegetni a vadakat. Nem sietnek, nem idegeskednek, csak sétálgatnak, békésen rágcsálnak és bámészkodnak. Jó dolguk van, ahogy nekünk is, mert egész évben ingyen láthatjuk őket a Koloska-völgy mélyén megbújó vadasparkban. A 2,2 hektáros park jelenleg nyolc vadfaj- gím- és dámszarvas, muflon, őz, és különböző madarak (fürj, fogoly, fácán és a tőkésréce) otthona.