A régi fotók tanúsága szerint a négylábú családtagok nemcsak a nyaralók teraszán heverésztek előszeretettel, hanem a partra is elkísérték a gazdáikat, és kivették a részüket a csobbanásból is.
A legszebb allék a part mentén vagy löszfalak tetején vezetnek, de találunk andalgásra csábító sétányt a tapolcai Malom-tó mellett és vadregényes sétautakat Veszprémben, a Séd patak mentén is.
Strandok, ahol a partról, a gumimatracokról és a vízibiciklikről is festményre illő látvány tárul elénk a tanúhegyek, a Tihanyi-félsziget vagy más magaslatok jóvoltából.
A Fonyódi Művelődési Központban kordokumentumoknak is beillő plakátok repítenek vissza minket az ötvenes-hatvanas-hetvenes évek balatoni nyarainak világába.
Az Fonyód–Csisztafürdő közötti, 10 km-es bicikliút összeköti majd a Balatoni Bringakört a Buzsák–Somogyvár szakasszal, Tapolcáról pedig szintén elérhetjük a Szigligetnél bekapcsolódó bringakört.
SUP-ozni nem csak a Balatonon lehet, hanem a Fonyód környéki csatornákon is: kipróbáltuk, milyen a zsúfolt strandoktól távol, csendes vizeken, egy vasúti híd alatt siklani a vízen.
Úgy tűnik, hogy igenis van helye egy újabb halasnak a Balatonnál. És ahogy minden becsületes balatoni, mi is imádjuk a halat, így nem hagyhattuk ki, hogy ellátogassunk A kis Pisztrángosba.
Ha eddig nem szerepelt a nyári balatoni bakancslistátokon az evezés, itt az ideje, hogy kipróbáljátok, milyen érzés a hullámokról csodálni a tanúhegyeket.
Lelle, Boglár, Fonyód és Fenyves egy nagy településszövetet alkotnak, ahol még cudar idők közepette is jókat lehet kirándulni, panorámázgatni, enni és inni.
A déli part nyugati csücskét, Fonyód környékét jártuk be, hogy a monitor előtt vagy a telefon felett is gyönyörködhessetek a nyárinál is szebb őszi balatoni tájban.