május 3., 10:59
Pavilont, felújított kápolnát és nyaralót is díjaztak az Év Balatoni Háza pályázaton
Átadták a 2023-as Év Balatoni Háza építészeti pályázat díjait.
Átadták a 2023-as Év Balatoni Háza építészeti pályázat díjait.
Megtalálták a Kisszeminárium egykori kápolnáját, a kanonoki épületekben pedig az 1800-as évek végén készült mennyezeti festményekre bukkantak.
Hosszabb-rövidebb túrákra indulhattok, kisvasúttal roboghattok a Nagyberek tájain, kipróbálhatjátok a Michelin által is elismert éttermek kínálatát.
Miért épp a mártírhalált halt egykori püspök lett a templomok névadója? Hat, Szent Donátról elnevezett gyönyörű kis templomot is bemutatunk.
A szőlőhegyek kőfalai, a kerítések építőkövei és néhol az utcakövek mellett számos épület is a szürke vulkáni kőzetből készült, az apró szőlőhegyi présházaktól a vasútállomásokon át a templomokig.
A Balatontól 10-20 km-re eltávolodva már több napra elegendő látnivalót és túraútvonalat találunk, a Kis-Balaton madárparadicsomától a várromokon át a lombkorona-kilátóig.
A balatonfüredi Vaszary Galériában BOGLÁR ITT ÉS MOST címmel nyílt kiállítás, mely bemutatja Galántai György balatonboglári kápolnaműtermének 1970 és 1973 közötti korszakát.
Megjelent Zubreczki Dávid Templomséták a Balaton körül című kötete.
A Lesencefalu szőlőhegyén álló szürkés falú Szent Donát-kápolna építésének ideje pontosan nem ismert
Misztikus hangulatú, titkokkal teli hely ez, ahol az egykori erőd nagy része a lábunk alatt rejtőzik.
A legszebb naplementés fotók, a misztikus templomromoktól a tájat figyelő szobrokon át a vízen pihenő vízibiciklikig.
A Balaton környéki templomromok a török harcok idején elnéptelenedett falvak, egykor virágzó kolostorok és régi települések emlékét őrzik.
Számos épület megújul és új kiállítótér nyílik Balatonfüred reformkori városrészében 2023 májusáig, a Vaszary Galériában pedig három jelentős kiállítást is láthatunk majd.
Könyv jelent meg Ify Lajos egykori fonyódi plébánosról, az Emmaus kápolna építőjéről. Az Egy ember, aki kétszer halt meg című kötetről az egyik szerzővel, dr. Kovács Emőke történésszel beszélgettünk.
Az elmúlt hetekben több balatoni épület felújítása során találtak a falrétegek alatt értékes freskókat, falfestményeket. Ezeket az épületeket és alkotásaikat gyűjtöttük most össze.
A keszthelyi Szent Miklós-temetőkápolnában zajló kutatások új felfedezéseket hoztak: a belső falakon jelentős középkori részletek kerültek elő.
Összegyűjtöttünk néhány olyan kilátópontot, amelyhez nem tartozik kilátó, de a lenyűgöző panoráma így is garantált.
Nádfedeles parasztházak és műemlék épületek között sétálhatunk, furcsa nevű „hegyeit” meghódítva kápolnákat és romokat láthatunk. Összegyűjtöttük, miért érdemes ősszel is eljönni Szigligetre.
Az ősz a gasztrofesztiválok, a hosszú kirándulások ideje, amikor több idő jut a rejtett látnivalók felfedezésére. Közösségi programokból sem lesz hiány, érkezik a TEDxBalaton és a Gasztrohegy is.
Várhelyi Tímea és Szüts Miklós festményeit nézhetitek meg a balatonboglári Vörös és Kék kápolnában.
Az ösküi kerektemplom már ezer éve őrzi a Bakony lábánál épült falut, a kallósdit a XIII. században emelték, a balatonfüredi pedig a római Pantheon mintájára készült.
Állítólag egy nagy jégverés után határozták el a zalaszántói Derékhegy szőlősgazdái
Cikksorozatunk harmadik részében a Tapolcai-medencétől nyugatra eső szőlőhegyeken kalandozunk, Szigligettől a Lesence-vidéken és Zalaszántón át egészen Becehegyig.