A szőlőhegyek kőfalai, a kerítések építőkövei és néhol az utcakövek mellett számos épület is a szürke vulkáni kőzetből készült, az apró szőlőhegyi présházaktól a vasútállomásokon át a templomokig.
A Balatontól 10-20 km-re eltávolodva már több napra elegendő látnivalót és túraútvonalat találunk, a Kis-Balaton madárparadicsomától a várromokon át a lombkorona-kilátóig.
A balatonfüredi Vaszary Galériában BOGLÁR ITT ÉS MOST címmel nyílt kiállítás, mely bemutatja Galántai György balatonboglári kápolnaműtermének 1970 és 1973 közötti korszakát.
Számos épület megújul és új kiállítótér nyílik Balatonfüred reformkori városrészében 2023 májusáig, a Vaszary Galériában pedig három jelentős kiállítást is láthatunk majd.
Könyv jelent meg Ify Lajos egykori fonyódi plébánosról, az Emmaus kápolna építőjéről. Az Egy ember, aki kétszer halt meg című kötetről az egyik szerzővel, dr. Kovács Emőke történésszel beszélgettünk.
Az elmúlt hetekben több balatoni épület felújítása során találtak a falrétegek alatt értékes freskókat, falfestményeket. Ezeket az épületeket és alkotásaikat gyűjtöttük most össze.
Nádfedeles parasztházak és műemlék épületek között sétálhatunk, furcsa nevű „hegyeit” meghódítva kápolnákat és romokat láthatunk. Összegyűjtöttük, miért érdemes ősszel is eljönni Szigligetre.
Az ősz a gasztrofesztiválok, a hosszú kirándulások ideje, amikor több idő jut a rejtett látnivalók felfedezésére. Közösségi programokból sem lesz hiány, érkezik a TEDxBalaton és a Gasztrohegy is.
Az ösküi kerektemplom már ezer éve őrzi a Bakony lábánál épült falut, a kallósdit a XIII. században emelték, a balatonfüredi pedig a római Pantheon mintájára készült.
Cikksorozatunk harmadik részében a Tapolcai-medencétől nyugatra eső szőlőhegyeken kalandozunk, Szigligettől a Lesence-vidéken és Zalaszántón át egészen Becehegyig.