A legújabb TÁJTÉKA-könyv két év megfigyeléseit összegzi, és következtéseket von le arról, hogy milyen irányba érdemes haladni úgy, hogy az a régióban élők és a táj érdekeit egyaránt szolgálja.
Az olvasókönyv a veszprémi Jutasi úti lakótelep életéből mutat be egy-egy történetet, de kitér a teljes hazai lakótelep-építészetre és a XX. századi nemzetközi építészeti viszonyokra is.
Előadások a Balatonról, irodalmi és zenei programok, specialty kávézó, kemencés ételek és BBQ-fogások. A Scruton Pelsóval nem nyúlhatunk mellé, ha szeretnénk testileg és lelkileg is feltöltődni.
A könyv után, – mely A balatoni kacsavész címmel jelent meg – most színdarab is készült Hany Istók és barátai történetéből, akik a gyengélkedő Balaton segítségére sietnek.
Könyv jelent meg Ify Lajos egykori fonyódi plébánosról, az Emmaus kápolna építőjéről. Az Egy ember, aki kétszer halt meg című kötetről az egyik szerzővel, dr. Kovács Emőke történésszel beszélgettünk.
Nemcsak problémafeltáró, hanem tanulságokat levonó, „jó gyakorlatokat” is tartalmazó kutatásösszegző kötet jelent meg a Balaton turizmusához kapcsolódóan.
Hogyan tudjuk megőrizni a táj jellegét olyannak, amilyennek megszerettük? Ehhez ad iránymutatást a könyv, aminek az illusztrációin szereplő épületek nyomába eredtünk, és igazi kincseket találtunk.
A nyári időszakon kívüli kirándulásokhoz, gasztronómiai felfedezésekhez is inspirációt kapunk az Így főz a Balaton nemrég megjelent, egyedülálló formátumú könyvnek köszönhetően.
Ha már nagyon hiányzik a Balaton megszokott arca, az éttermek, a part menti séták és a többnapos utazással egybekötött kirándulások, ezeket a köteteket semmiképp ne hagyd ki!