Magasodhat rajta vár, körbeszőheti bazalt, meghódításuk pedig lehet nehéz, a tanúhegyeken csodálatos panoráma fogad. A balatoni táj őrzőiről most egy fotóválogatást nézhettek meg.
A Természetre hangolva koncertsorozat helyszíne volt a Haláp kietlen krátere, a hegyesdi bányató, az úrkúti őskarszt, a zirci arborétum és a gyenesdiási dolomitbánya is.
Túrázni nem csak a tanúhegyeken és az tanösvényeken lehet: a Balaton környéki falvak is alkalmasak lehetnek erre a célra a hosszú, kanyargós utcáikkal, a település területén belül magasodó dombokkal.
Bazaltorgonák, kőfolyások és szurdokok mesélnek a környék földtörténeti múltjáról, de vannak olyan helyek is, amelyek a bányászat miatt betekintést engednek a tűzhányók egykori "magánéletébe".
A szőlőhegyek kőfalai, a kerítések építőkövei és néhol az utcakövek mellett számos épület is a szürke vulkáni kőzetből készült, az apró szőlőhegyi présházaktól a vasútállomásokon át a templomokig.
Zalahaláp kanyargós utcáin a szőlőművelés és a település látképét is meghatározó bazaltbányászat emlékei találkoznak, a balatoni mitológia alakjait és a jelent különleges szobrok kötik össze.
Mutatjuk a 7 kedvenc panorámás piknikezős helyünket, válogatva az északi és a déli partról egyaránt, és tippeket adunk, hogy hol töltsétek fel a piknikkosarat.
A megcsonkított Balaton-felvidéki tanúhegy, a Haláp egykori bazaltbányájának krátere lesz a Hello Wood és a Katttarzis kétnapos, Kráter nevű zenei fesztiváljának helyszíne július 14-és 15-én.
Felhőkbe burkolózó hegycsúcsok és esőfüggöny mögül tapasztaltuk meg a Balaton ezer arcának egyikét, mintha druidák és varázslók földjére érkeztünk volna egy fantasy film díszletei közé.
A vezetett városi sétákon és túrákon megismerheted a reformkori Balatonfüred legjobb sztorijait, profi vezetőkkel járhatod be a Szent György-hegyet és a Halápot, és szarvasgombára is vadászhatsz.