2023. augusztus 30., 16:44
Milyen lehetett Tihany, amikor még halászfaluként ismerték?
A két épület két különböző kort és két világot idéz meg, és betekintést ad Tihany múltjába és a halászat által meghatározott hétköznapokba.
A két épület két különböző kort és két világot idéz meg, és betekintést ad Tihany múltjába és a halászat által meghatározott hétköznapokba.
Egy villaséta négy évszakos program, amely során időutazást tehetünk a Balaton és az itt nyaralók múltjába – képgalériánkban a tó patinás villaépületeiből készítettünk egy összeállítást.
114 éve, 1909. augusztus 28-án született Zákonyi Ferenc hivatalvezető, író, helytörténeti kutató, aki számos tanulmánnyal, újítással, kezdeményezéssel formálta a balatoni idegenforgalmat.
Akit érdekel a modern és kortárs képzőművészet, vagy csak szeretné megnézni Füred két izgalmasan átalakított villaépületét, az mindenképp látogasson el a MoMűbe, azaz a Balatonfüredi Modern Műtárba.
Balatonfüred ikonikus épülete, az Anna Grand Hotel az elmúlt időszakban zárva volt, egy komolyabb ráncfelvarráson esett át. Elsők között nézhettük meg, milyen lett az átalakulás eredménye.
Megújult a kövesdi templomrom Aszófőn: a restauráláson kívül kerítést is kapott a műemlék, mely a Natura 2000 ökológiai hálózat része.
Az olvasókönyv a veszprémi Jutasi úti lakótelep életéből mutat be egy-egy történetet, de kitér a teljes hazai lakótelep-építészetre és a XX. századi nemzetközi építészeti viszonyokra is.
Idén 198. alkalommal rendezik meg Balatonfüreden az Anna-bált és a hozzá kapcsolódó Anna-fesztivált.
Bő egy héttel ezelőtt nyílt meg a We Love Balaton Analógia nevet viselő kiállítása. A megnyitón kerekasztal-beszélgetéssel, funky DJ-szettel, koccintással és üdvözlőfalatokkal ünnepeltünk.
Az utóbbi években nagyon rossz állapotba került kisdörgicsei templomromot egy XIX. századi kép alapján rekonstruálták.
Bejártuk az űrhajó formát idéző, lépcsőzetes betonszállodát és a hozzá tartozó területet, ami korábban KISZ-táborok otthona volt. Posztapokaliptikus hangulatú fotók következnek.
A balatonfüredi Vaszary Galériában BOGLÁR ITT ÉS MOST címmel nyílt kiállítás, mely bemutatja Galántai György balatonboglári kápolnaműtermének 1970 és 1973 közötti korszakát.
A déli part rejtett látnivalóját azontúl, hogy már körbe is sétálhatjuk, a legszebb részén kialakított padokon ülve bármeddig csodálhatjuk az elénk táruló panorámát.
Megjelent Zubreczki Dávid Templomséták a Balaton körül című kötete.
188 éve, 1835. június 26-án született Herman Ottó természetkutató, néprajzkutató és régész, aki megörökítette a balatoni halászat és a jéghalászat módszereit.
A megújult Laczkó Dezső Múzeum Egry József, a Balaton festője születésének 140. évfordulója alkalmából összeállított kiállítással nyitotta meg kapuit június 24-én.
Gránátokat, lőszert és aknát is találtak Balatonfőkajár külterületén.
Idén második alkalommal rendezték meg a TEDxBalaton konferenciát, ahol a tudománytól kezdve a történelmi és a művészeti témákon át sokféle inspiráló, a tóhoz kapcsolódó történetet hallhattunk.
Június 10-én, szombaton Balatonfüreden debütál az Analógia című kiállításunk pop-up verziója.
Több év után újra megnyitott a 140 éve született művész, Egry József egykori házában kialakított múzeum.
A Festetics család évszázadokon keresztül játszott kiemelkedő szerepet a térség – és az ország – politikai, szellemi és kulturális életében.
Közép-Európa páratlan római villagazdaságában, a Nemzeti Múzeum védett műemléki kiállítóhelyén, a Villa Romana Balácában egész nyáron szuper programok várják az érdeklődőket.
A Fonyódi Művelődési Központban kordokumentumoknak is beillő plakátok repítenek vissza minket az ötvenes-hatvanas-hetvenes évek balatoni nyarainak világába.
A 1960-as években megépült kisvasút, ami az egykori Vidám Parkot és a Kittenberger Kálmán Vadasparkot kötötte össze, csak bő egy évtizedig közlekedett, mégis fontos része lett a város történetének.
Vígan kerékpározó kirándulók és „vasparipán” tekerő úrinők következnek: a korabeli sajtó cikkei és fotóarchívumok alapján szemezgetünk a balatoni kerékpározás pillanatképeiből.